אודותיי

 

שמי דגנית דיאמנט-אנגלברג, תרפיסטית במוסיקה.
כיום אני עובדת כתרפיסטית במוסיקה בעמותה לילדים בסיכון – בגני תקשורת עם ילדים הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי וכן במכון להתפתחות הילד באילת. בעברי עבדתי כתרפיסטית במוסיקה בביה"ח דנה (תל-אביב) במחלקה אונקולוגית ילדים ובמשרד החינוך בבתי ספר למתבגרים עם הפרעות נפשיות ומתבגרים על הספקטרום האוטיסטי. בנוסף לעבודתי בשירות הציבורי אני עובדת בקליניקה בקיבוץ גרופית.

לצד עבודתי הטיפולית אני מלמדת מוסיקה בגנים ומורה לפסנתר. הטיפול וההוראה שונים זה מזה אך גם שלובים זה בזה. אני מאמינה שבכל מקום בו נמצאת המוסיקה – נמצאים גם אלמנטים תרפויטים (חישבו למשל על האזנה לשיר אהוב במיוחד ברדיו, שיר מתקופה רחוקה, מה הוא מעורר בכם באותו הרגע?). ובמקום של טיפול קיימים גם אלמנטים של חוויה ולמידה.

את דרכי המוסיקלית התחלתי בגיל 6 בלימודי פסנתר. למדתי בקונסרבטוריון גבעתיים אצל הגב‘ נימה פולטורק במשך 12 שנים וניגשתי לבחינת הבגרות בפסנתר. נימה ידעה לשלב את המוסיקה החיה בנו, התלמידים, עם אוכלוסיות מיוחדות שונות. כך ניגנו, ילדים צעירים, בקונצרט יחד עם ילדים בחינוך מיוחד והנעמנו את זמנם של קשישים סיעודיים ותשושי נפש בקונצרטים שערכנו ב“גיל-עד“, בית חם לקשישים. כחיילת הזמינה אותי נימה לנגן יחד עמה במועדון לבוגרים עם תסמונת דאון. וכך נחשפתי לנתינה העמוקה שיש במוסיקה לעצמי ולאוכלוסיות מתקשות ופגועות.

בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות, אוניברסיטת בן גוריון
מוסמכת MBA במנהל עסקים, האוניברסיטה הפתוחה
בוגרת התכנית ללימודי תרפיה במוסיקה ותנועה, מכללת לווינסקי
בעלת תעודת הוראה, מכללת לווינסקי

חברה בי.ה.ת